Bratislava sa opäť stane dejiskom výnimočného hudobného večera. Dňa 20. júna 2025 o 19:00 hod. sa v priestoroch gotického Kostola Klarisky uskutoční koncert The Ladies Ensemble v spolupráci so špičkovými slovenskými umelcami – saxofonistom Erikom Rosensteinom, klaviristkou Zitou Sopkovou a charizmatickým spevákom Braňom Lorencom.
Program koncertu ponúkne dielo slovenského skladateľa Viliama Gräfingera a pestrú paletu hudby, ktorá osloví milovníkov latino , klasiky ale najmä filmovej hudby. Publikum sa môže tešiť na diela legendárnych skladateľov ako Ennio Morricone, Hans Zimmer a Astor Piazzolla, ale aj na dramatickú verziu Vivaldiho Búrky, ktorá zaznie v podaní ansámblu s výnimočnou energiou a precítením. Vivaldiho Búrka naposledy zaznela v podaní dámskeho súboru v televíznom priamom prenose pred miliónmi divákov do celého sveta na žrebovaní UEFFA v bratislavskej redute.
Vzácnymi solistami budú saxofonista Erik Rothenstein, klaviristka Zita Sopková , sopranistka Mária Štúrová a operný spevák Braňo Lorenc, ktorý je zároveň známy aj ako výborný lekár - foniater.
The Ladies Ensemble, zoskupenie talentovaných hudobníčok pod vedením vášnivej huslistky Anežky Kara, členky orchestra Slovenskej filharmónie, je známe svojou žánrovou rozmanitosťou, precíznosťou a vizuálnou eleganciou. V spojení s renomovanými hosťami sľubujú koncert plný emócií, virtuozity a hudobného príbehu, ktorý prechádza stáročiami aj kontinentmi.
Koncert sa koná v nádhernej historickej sále Klarisky, ktorej akustika a atmosféra ešte viac umocnia umelecký zážitok. Nezmeškajte túto jedinečnú udalosť, kde sa spája klasika, filmová hudba a špičkové slovenské interpretačné umenie.
Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia